wyszukiwanie zaawansowane
» Baza wiedzy

Dodatkowe opcje przeglądania

katalog

alt
Skorzystaj z przewodnika pozwalającego dobrać odpowiednie oświetlenie do Twojego pojazdu.

Kontakt

  • NIP: 7310008399
  • E-mail:sklep@basic.com.pl
  • Telefon786 864 750
    42 227 56 51
  • Godziny działania sklepuod poniedziałku do piątku 9.00 - 18.00, w soboty 09.00 - 13.00

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Baza wiedzy

Nowoczesne lampy warsztatowe - czym się kierować przy wyborze konkretnego rozwiązania?

Wytrzymała i wydajna lampa to jeden z podstawowych elementów wyposażenia warsztatu. Różnorodność produktów tego typu jest jednak ogromna, a w nawale potencjalnych ofert łatwo się zagubić. Aby nie kupić więc przysłowiowego "kota w worku", przed zakupem konkretnej lampy warsztatowej dobrze jest nabyć nieco specjalistycznej wiedzy branżowej. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom przygotowaliśmy niniejszy artykuł poradnikowy. Wyjaśniamy w nim, czym warto kierować się podczas wyboru lampy warsztatowej i czego należy oczekiwać od nowoczesnych rozwiązań tego typu. Serdecznie zapraszamy!

 
 

Czego oczekiwać od swojej lampy warsztatowej?

Zanim przystąpicie Państwo do poszukiwań, koniecznie ustalcie, czego oczekujecie od danego produktu oraz ile pieniędzy jesteście w stanie poświęcić na zakupy. Jest to konieczne, by wybrać mądrze, jednocześnie nie przepłacając. Modele nowoczesnych lamp warsztatowych są bardzo zróżnicowane, dlatego też łatwo zgubić się w mnóstwie ofert. Poniżej omówiliśmy dla Państwa kilka parametrów tego typu sprzętów, na jakie warto zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej zakupowej decyzji.

 
 

Wytrzymałość

Warsztat to nie salon piękna. Ciężkie narzędzia, żrące substancje, różnice temperatur - wszystko to prawdopodobnie nie jest Państwu obce. Szukając więc lampy do warsztatu, warto zwrócić uwagę na odporność sprzętu na urazy mechaniczne.

 

Istnieje wiele firm zajmujących się produkcją lamp warsztatowych o podwyższonym standardzie wytrzymałości. Jedną z wiodących marek w tej dziedzinie jest Philips. Szeroki wybór tego typu sprzętów znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym, do którego odwiedzenia serdecznie zapraszamy!

 

Poszukując lampy do Twojego warsztatu, skup się na modelach odpornych na uderzenia, wstrząsy, działalność substancji chemicznych, wody, kurzu oraz innych szkodliwych czynników. Ceny produktów o podwyższonym standardzie wytrzymałości nie są zbyt wygórowane, a każda wydana na ten cel złotówka to mądra inwestycja w wyposażenie warsztatu.

 
 

Sposób zasilania

Ze względu na rodzaj zasilania, lampy warsztatowe dzieli się na trzy rodzaje:

  • hybrydowe,
  • przewodowe,
  • bezprzewodowe.
 

Każde z powyższych rozwiązań ma pewne wady i zalety. Lampy bezprzewodowe należy ładować lub zasilać bateriami, niemniej jednak umożliwia to ich zupełnie swobodne użytkowanie. Rozwiązania przewodowe oznaczają stały dostęp do prądu, lecz generuje to potrzebę bezustannego radzenia sobie z kablem. Rozsądnym kompromisem wydają się być lampy hybrydowe, które pozwalają na pracę w dwóch wspomnianych wyżej trybach.

 
 

Jakość światła

Naturę światła emitowanego przez lampę można określić za pomocą kilku parametrów. Największą uwagę warto zwrócić na napięciu, na jakim pracuje dane urządzenie. Z reguły im większe jest napięcie lampy, tym jaśniejsze światło ona emituje. To jednak nie wszystko. Warto pamiętać także o temperaturze barwowej, która ma ogromny wpływ na uwydatnianie szczegółów oraz zdrowie wzroku użytkownika. Zaleca się korzystanie ze sprzętów emitujących wiązkę światła zbliżoną do światła dziennego. Świetnie sprawdzają się lampy oferujące temperaturę barwową z zakresu 6000-6500 K.

 

Jesteśmy przekonani, że porady zawarte w niniejszym artykule pomogą Państwu w podjęciu właściwej decyzji. Korzystając z okazji pragniemy serdecznie zaprosić do skorzystania z usług naszego sklepu. Oferujemy szeroki wybór nowoczesnych lamp warsztatowych wysokiej jakości w przystępnych cenach. Co więcej, regularnie organizujemy kuszące promocje, które pozwalają naszym Klientom na opłacalne zakupy.
Serdecznie zapraszamy!


 
W naszej ofercie znajdą Państwo także xenony - w przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt.

 


Przejdź do strony głównej
internetica.pl