wyszukiwanie zaawansowane
» » Lampy warsztatowe - rodzaje i przeznaczenie

Dodatkowe opcje przeglądania

katalog

alt
Skorzystaj z przewodnika pozwalającego dobrać odpowiednie oświetlenie do Twojego pojazdu.

Kontakt

  • NIP: 7310008399
  • E-mail:sklep@basic.com.pl
  • Telefon786 864 750
    42 227 56 51
  • Godziny działania sklepuod poniedziałku do piątku 9.00 - 17.00

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Lampy warsztatowe - rodzaje i przeznaczenie

Data dodania: 01-06-2020

Praca w warsztacie bywa wymagająca i wie o tym każda osoba, która dobrze orientuje się w tej branży. Przestrzenie warsztatów często mają dość rozległy i otwarty charakter. Nietrudno tutaj więc o miejsca, do których naturalne światło nie trafia. Nawet jeśli mamy do czynienia z warsztatem, do którego trafia duża ilość promieni świetlnych, i tak część prac będzie trzeba wykonać z odpowiednią lampą warsztatową. Producenci proponują wiele wariantów, odpowiadającym różnym rodzajom prac. Zapoznając się z ofertami sklepów, natrafimy więc na przenośne lampy warsztatowe led, lampy warsztatowe podmaskowe, penlight i wiele innych wariantów. Wybór właściwego rozwiązania jest kluczowy, jeśli zależy nam na tym, żeby wzrok się nie męczył, a obszar roboczy był doskonale widoczny. Dzisiaj przedstawiamy najpopularniejsze przykłady oświetlenia warsztatu.


Lampy warsztatowe Philips i Narva 


Philips to dla wielu marka kojarząca się z dobrymi jakościowo produktami. Lampy ledowe warsztatowe, proponowane przez tego producenta, potwierdzają, że są to skojarzenia słuszne. Nawet takie niepozorne modele, jak przenośna lampa warsztatowa led PHILIPS PJH20 jest w stanie zapewnić doskonałe warunki pracy. W tym konkretnym rozwiązaniu mamy do czynienia z bardzo dobrym oddaniem barw, co pozwala na bezproblemową pracę w strefie lakierowania, szlifowania, czyszczenia i w innych sytuacjach.

To, co charakteryzuje każdą lampę warsztatową Philips to precyzyjne, solidne wykonanie. W warsztacie nie trudno o niesprzyjające dla urządzeń elektronicznych warunki. Pyły, chemikalia, woda to tylko niektóre z takich czynników ryzyka. Dobry producent potrafi przewidzieć, że wariant, który proponuje, nie będzie używany w sterylnym laboratorium. Funkcjonalna lampa do warsztatu led musi być przygotowana do takiego wymagającego środowiska. Mowa nie tylko o szczelnej obudowie (ochrona przed wodą i pyłami), ale również o dużej odporności na uderzenia i wstrząsy.

Wybierając lampy do warsztatu led, ważna jest nie tylko moc światła i jego naturalna barwa, ale też uniwersalność. Dobre modele, takie jak PHILIPS RCH21S, można umieścić w dowolnym miejscu lub przymocować do dowolnej powierzchni. Czasem jednak specjalista potrzebuje rozwiązań specyficznych, dopasowanych do danej przestrzeni roboczej. Niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy lampa warsztatowa led nie może męczyć oczu. Praca przy aucie to często zadanie wymagającego wielogodzinnego, nieustannego wysiłku. Podczas tego procesu przydatna może się okazać opcja dopasowywania oświetlenia. Zdarza się, że specjalista nie potrzebuje przez cały czas korzystać z najsilniejszego wariantu i doskonale poradzi sobie, nieco zmniejszając moc. Wspomnieć należy również o mobilności. Przy niektórych pracach możliwość bezprzewodowego działania urządzenia będzie bardzo pożądana.

Ogromną popularnością wśród pracowników warsztatów cieszy się też oświetlenie led warsztatowe Narva. Podobnie jak w przypadku Philipsa, mamy tutaj do czynienia z wieloma różnymi wariantami. Podczas wyboru takich produktów, warto skonsultować się z profesjonalnym sprzedawcą, który pomoże dopasować nam rozwiązanie do konkretnych prac w warsztacie.


O jakich innych wariantach oświetlenia ledowego do warsztat  warto wiedzieć?


Lampa ledowa warsztatowa może występować pod różnymi postaciami. Do popularnych modeli należą:
  • Przenośna lampa warsztatowa penlight
Takie rozwiązanie przydaje się podczas różnorodnych przeglądów. Można trzymać ją w dłoni i przykładać do powierzchni, które wymagają doświetlenia. Można też skorzystać z innej funkcji - dzięki wbudowanemu magnesowi da się ją  przyczepić do dowolnej powierzchni. Na takie użytkowanie pozwala np. lampa warsztatowa ledowa PHILIPS PENLIGHT PREMIUM 145lm.
  • Lampy warsztatowe podmaskowe
Taki wariant jest niezastąpiony podczas wszelkich prac pod maską. Zapewnia szeroki kąt wiązki, co pozwala dokładnie oświetlić cały obszar roboczy. Można ją zaczepić w takim miejscu, żeby pracująca osoba nie zasłaniała sobie tego obszaru własnym cieniem. Jeśli pojawi się taka konieczność, specjalista może dostosować lampę, bez strachu, że konstrukcja odczepi się od maski. Tak działa m.in. lampa podmaskowa PHILIPS CBH51. Pewnie trzyma się powierzchni, dzięki mocnym haczykom. Jednocześnie fachowiec może dowolnie dopasowywać kąt padania światła (zakres 360 stopni).
  • Lampy ze stacjami dokującymi
To również wariant przenośnej lampy warsztatowej. Jej zaletą jest bardzo szybkie ładowanie, znacznie szybsze niż przez port USB. Takie rozwiązania charakteryzują się często niewielkimi rozmiarami - np. model PHILIPS LED RCH5S lub niektóre warianty lampy warsztatowej Narva można bez trudu wsunąć do kieszeni.

Powyższe przykłady to tylko ułamek opcji dostępnych na rynku. Przenośne oświetlenie led do warsztatu może różnić się wielkością, mocą, sposobem zaczepów, sposobem ładowania i innymi parametrami. Zawsze jednak powinno pozytywnie oddziaływać na komfort pracującej osoby - nie przekłamywać kolorów, nie męczyć oczu i nie powodować problemów w razie uderzenia czy upadku.

Przejdź do strony głównej
internetica.pl