wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Żarówki Philips EcoVision - jaka jest różnica między nimi, a standardowymi żarówkami
Dodatkowe opcje przeglądania
katalog
alt
Skorzystaj z przewodnika pozwalającego dobrać odpowiednie oświetlenie do Twojego pojazdu.
Kontakt
  • NIP: 7310008399

  • E-mail:sklep@basic.com.pl
  • Telefon786 864 750
    42 227 56 51
  • Godziny działania sklepuod poniedziałku do piątku 9.00 - 17.00
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Żarówki Philips EcoVision - jaka jest różnica między nimi, a standardowymi żarówkami

Data dodania: 30-07-2020

Oświetlenie samochoduRobiąc zakupy, zazwyczaj kierujemy się kryterium ceny. Dotyczy to również wyboru wyposażenia aut, podzespołów oraz oświetlenia samochodowego. Czasem jesteśmy przekonani, że udało się nam kupić produkt w bardzo niskiej cenie. Nie zawsze to oznacza oszczędność. Jeśli jego żywotność jest krótka, szybciej będziemy zmuszeni zrobić kolejne zakupy. Taka sytuacja może dotyczyć też chińskich zamienników żarówki Philips EcoVision.


Dlaczego nie warto kupować chińskich zamienników?

 

Nieoptymalne oświetlenie

Pierwszą ważną różnicą między markowym produktem, a chińskim zamiennikiem, jest homologacja. To właśnie to zjawisko wpływa na to, czy światło emitowane przez żarówkę oślepia kierowcę nadjeżdżającego z naprzeciwka. Czasem tani zamiennik generuje zbyt słabe światło; w efekcie kierowca nie jest w stanie dojrzeć wszystkich szczegółów na drodze. Żarówki samochodowe Philips 12V emitują światło o optymalnej mocy, co wpływa pozytywnie na komfort wszystkich uczestników ruchu drogowego.


Brak filtra UV

Jeśli żarówka nie posiada filtra UV, jej żywotność spada. Po niedługim czasie będziemy mogli zauważyć, że reflektor staje się matowy. To z kolei oznacza, że produkt będzie emitował słabszą wiązkę światła. Żarówki samochodowe Philips, w tym rozwiązanie EcoVision, są wyposażone w filtr UV, dzięki czemu odbłyśnik się nie odbarwia, a reflektor nie matowieje.
 

Sztuczki nierzetelnych producentów

Wybierając sprawdzone marki, możemy mieć pewność, że np. kolor światła generowany przez żarówkę, wynika z zastosowanej technologii. W tanich zamiennikach nierzadko stosuje się tricki, które mają sprawić, że produkt wydaje się bardziej prestiżowy i luksusowy. Jednym z przykładów takiej taktyki jest wykorzystanie w reflektorze niebieskiego szkiełka. Dzięki niemu światło emitowane przez żarówkę nieco przypomina to ksenonowe. Oczywiście jest to efekt optyczny - takie światło nadal oślepia innych kierowców i nie zagwarantuje nam optymalnej widoczności.


Szybkie nagrzewanie się

Słabej jakości żarówki nie są energooszczędne. Dodatkowo bardzo szybko się nagrzewają, co w niektórych przypadkach może prowadzić do poważnych uszkodzeń reflektora.
 

Nowoczesne żarówki Philips EcoVision - co warto o nich wiedzieć?


Żarówki do auta Philips charakteryzują się konstrukcją, która wyklucza wyżej wspomniane problemy. Nie tylko zapewnienia producenta dowodzą ich jakości - znacznie bardziej miarodajne jest zdanie samych kierowców. Ci często wybierają żarówki Philips H1 H4, H7 i inne. Szacuje się, że co trzecia zmotoryzowana osoba na świecie posiada w swoim samochodzie takie rozwiązania.

O jakości takich produktów jak:
świadczą również nagrody przyznawane marce przez ekspertów z branży motoryzacji. Wysoka odporność na drgania i zmiany temperatury eliminuje ryzyko eksplozji żarówki samochodowej 12V. Co również istotne, takie rozwiązania są ekologiczne, bo wymienia się je dużo rzadziej niż tradycyjne żarówki. Szacuje się, że kierowcy wybierający warianty oświetlenia z linii EcoVision nie muszą martwić się o wymianę żarówki, póki nie przejadą ok. 100 000 km.

 
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl