wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Oświetlenie samochodowe, a bezpieczeństwo na drodze
Dodatkowe opcje przeglądania
katalog
alt
Skorzystaj z przewodnika pozwalającego dobrać odpowiednie oświetlenie do Twojego pojazdu.
Kontakt
  • NIP: 7310008399

  • E-mail:sklep@basic.com.pl
  • Telefon786 864 750
    42 227 56 51
  • Godziny działania sklepuod poniedziałku do piątku 9.00 - 17.00
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Oświetlenie samochodowe, a bezpieczeństwo na drodze

Data dodania: 30-07-2020

Oświetlenie samochoduOświetlenie samochodowe to jeden z najważniejszych elementów, zapewniających bezpieczeństwo kierowcy. Jeśli zawodzi, zmniejsza się widoczność, słabiej dostrzegamy znaki oraz pobocze. Należy jednak pamiętać o tym, że siła światła to nie wszystko. Jeśli będzie zbyt jaskrawe, oślepi kierowcę jadącego z naprzeciwka i tym samym zwiększy się ryzyko zaistnienia wypadku. Optymalnym rozwiązaniem będą żarówki samochodowe, które pozwalają kierowcy na idealną widoczność i zapewniają komfort osobie nadjeżdżającej z przeciwnej strony. Jak na bezpieczeństwo na drodze wpływają halogeny, żarówki ksenonowe i lampy led?


Żarówki halogenowe - o czym należy wiedzieć, żeby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze?

 

Na rynku znajdziemy różne typy żarówek halogenowych, np. H1, H2, H3, H4 i H7. Ten ostatni rodzaj charakteryzuje się przedłużoną żywotnością i emituje nieco silniejsze światło niż pozostałe modele. Wybierając rozwiązania halogenowe, warto zapytać sprzedawcę, czym charakteryzuje się każdy z typów. Należy zdawać sobie sprawę, że silniejsze natężenie światła żarówki w niektórych przypadkach oznacza krótszą żywotność. Istotną kwestią jest też barwa światła. Niektórzy producenci bardzo chcą, żeby ich żarówki samochodowe halogenowe, kojarzyły się z droższymi i bardziej zaawansowanymi żarówkami ksenonowymi. Decydują się więc nadać barwie światła nieco niebieskiego odcienia. Pamiętajmy, że wynika on nie z zastosowanej technologii, a po prostu z użycia kolorowego szkiełka.


Lampy ksenonowe i led


Żarówki ksenonowe to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia kierowcy jeszcze większy komfort i bezpieczeństwo. Takie produkty oświecą drogę o wiele lepiej niż halogeny, a ich trwałość sięga nawet do 3 tysięcy godzin. Emitują światło białe, które nie męczy oczu, ani nie oślepia innych uczestników ruchu drogowego. Do takich zaawansowanych produktów można zaliczyć np.: Aby zadbać o bezpieczeństwo, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ksenony informują o tym, że czas je wymienić w nieco inny sposób niż bardziej tradycyjne warianty oświetlenia samochodowego. O tym, że należy kupić nowe halogeny, dowiadujemy się, gdy żarówka po prostu przestaje świecić. Lampy ksenonowe z kolei świecą coraz słabiej i trzeba je wymienić, gdy ich skuteczność spadnie poniżej 80%

Mówiąc o bezpieczeństwie na drodze, koniecznie trzeba wspomnieć o oświetleniu samochodowym led. Żywotność tego najbardziej zaawansowanego wariantu sięga aż 50 tys. godzin. Porównując taką żarówkę do halogenów, można zauważyć widoczne różnice w działaniu oraz w konstrukcji. Warto wspomnieć, że jeśli chodzi o barwę światła, żarówki samochodowe led prześcigają same ksenony, bo emitują światło o barwie jeszcze bardziej zbliżonej do koloru światła naturalnego. Przykładem produktu o takich świetnych parametrach jest model LED HIR2 PHILIPS 12V X-treme Ultinon +200% 5800K, który emituje do 200% jaśniejsze światło.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl